۶ ایده جذاب برای طراحی جلد کتاب

یک خواننده تنها کمتر از دو یا سه ثانیه در فضای وب و یا یک غرفه کتاب به یک کتاب خیره می شود. حال باید طرح روی جلد کتاب در طی همین دو یا سه ثانیه عنوان و موضوع کتاب را به مخاطب انتقال دهد و نظر او را به خود جلب کند. بدون شک برای هر کتاب با هر موضوعی یک طرح بسیار منحصر به فرد وجود دارد که تنها منتظر کشف شدن توسط توست! طراحی جلد کتاب بخش مهمی از تلاش بازاریابی شما برای فروش کتابتان است. شما می‌توانید بهترین کتاب دنیا را بنویسید اما اگر یک طراح جلد خلاقانه نداشته باشد، افراد کمتری آن را خواهند خرید. برخلاف قانون باید بگم که یک کتاب را با طرح جلد آن قضاوت کنید.

۱- بافت های زندگی واقعی را روی جلد کتاب طراحی کنید

بافت ها و جزئیات یک زندگی واقعی روی جلد کتاب می تواند بسیار الهام بخش باشد. اینگونه کتاب ها افراد را از حیطه انتزاعی خارج کرده و به زندگی واقعی روزمره منتقل می کنند.

۶ ایده جذاب برای طراحی جلد کتاب

                                        طراحی جلد کتاب The Last Party که توسط subsiststudios انجام شده است

۶ ایده جذاب برای طراحی جلد کتاب

۲- تایپوگرافی های برجسته

                                            طرح مدرنی که Alfie برای کتاب Secrets of Moldara طراحی کرده است

۳- قطعات پازل

طراحان برجسته ای همچون کاردون وب و پاول سحره توانسته اند تا با به کار گیری نبوغ خود، جلد های کتاب های مجموعه را به گونه ای طراحی کنند تا همانند قطعات یک پازل و یا کاشی های یک دیوار در کنار هم کامل شده و معنا پیدا کنند.

۴- طراحی مینیمالیستی

طراحی مینیمالیستی همواره جذابیت بسیاری داشته است، چرا که با وجود حذف هر چه بیشتر جزئیات اضافی و در عین سادگی، طرحی بسیار خلاق را به وجود می آورد که بیننده می تواند  به سرعت متوجه مفهوم آن گردد و در عین حال از زیبایی طرح لذت کافی را  ببرد.

۵- قدرت چهره را نادیده نگیرید

ساده ترین ایده ای که برای اینکار می توان نام برد ایجاد یک تصویر مرتبط با نوشته های نویسنده درباره شخصیت اصلی داستان است.

۶ ایده جذاب برای طراحی جلد کتاب

                                                  طرح جلد کتاب Rebbellion که توسط Meella طراحی شده است

۶- از طرح هایی خارج از این دنیا استفاده کنید

اگر برای یک کتاب با موضوع علمی تخیلی، خیال پردازی و یا ترس و وحشت طراحی جلد انجام می دهید، باید به فکر طرح هایی مرتبط با آن باشید.

۶ ایده جذاب برای طراحی جلد کتاب

                                                جلد کتاب Rings of Saturn که توسط semnitz طراحی شده است

منبع : danadesign.ir

iGraphical